Futsal träning som komplement till Barn och Ungdomar.

/Futsal träning som komplement till Barn och Ungdomar.
Futsal träning som komplement till Barn och Ungdomar.2018-12-06T20:11:28+00:00

I samarbete med Bellevuestadion och Idrottslyftet, startar Futsal träning upp för barn och ungdomar.
Detta är ett utmärkt sätt att utveckla sin teknik och kreativt tänkande på plan. Träning är baserad på futsal övningar för att stimulera kreativitet och jobba med koordination, balans och bollkontroll.

Träningarna är på följande dagar 
Måndag 16:00 – 17:00 eller 17:00 – 18: 00 – åldersgrupperna 5 – 7 år
Torsdag 16:00 – 17:00 – åldersgrupperna 8 -10 år
Fredag 16:00 – 17:00 – åldersgrupperna 11 – 13 år

Vi kör tom vecka 24 sen börja vi igen vecka 35 .

Kontakta oss så berättar vi mer om hur ni anmäler er

Kontakta oss

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Translate »